Strona główna
Newsy
Biografia
Dyskografia
Teledyski
Książki
Artykuły, wywiady
Galeria
Teksty piosenek
Znaczenia piosenek
Koncerty
Zdjęcia autorstwa BA
FAQ
Księga gości


AUTORZY:
Margo
tłumaczenia - współpraca:
Nancy
webmaster:
Victoria

© 2002
FAQ

Sylwetka - Ciekawostki - Bryan o... - Zespół Bryana - .:new | Kilka pytań | new:.

Sylwetka

Imiona: Bryan, Guy Adams
Urodzony: 5 listopada 1959 Ontario, Canada
Wzrost: 1.72
Kolor oczu: błękitne
Włosy: blond
Wykształcenie: szkoła średnia, niedokończona- kiedy miał 15 lat rzucił naukę i ze swoim pierwszym zespołem wybrał się w roczną trasę koncertową po Kanadzie.
Zawód: piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, producent
Rodzina: rodzice Bryana rozwiedli się gdy był nastolatkiem, mieszkał z matką. Ma o rok młodszego brata, Bruce'a, który jest stomatologiem. Matka nauczycielka, a ojciec kanadyjski dyplomata w służbie ONZ.
Inne zainteresowania: fotografia, piłka nożna, windsurfing, baseball, kobiety, dobre, mocne trunki.

Ciekawostki
- Bryan mieszkał w Izraelu, Austrii, Portugalii, Francji.
- Choć z urodzenia Bryan jest Kanadyjczykiem od kilkunastu lat mieszka w Anglii w eleganckiej londyńskiej dzielnicy Chelsea. W jego garażu stoi ulubiony samochód Land Rover.
- Uwielbia poznawać świat, zachwycił się Dalekim Wschodem. Zwiedzanie nowych zakątków świata sprawia mu najwięcej przyjemności, wprawia w dobry humor "Dzięki muzyce mogę jechać gdzie zechę...i to mnie nakręca".
- Boi się latać samolotem. Nie jest to jednak strach typowy dla każdego cierpiącego na lęk przed lataniem. On ma wrażenie, że odrywając się od ziemi traci kontrolę nad swoim życiem.
- Jest weganem. Oprócz mięsa nie jada również nabiału....czasem gdy jest w trasie dopuszcza jedzenie ryby. Uważa, że taki sposób odżywiania jest najzdrowszy dla ciała i ducha. "Nie chce zmuszać ludzi, którzy ze mnš pracują aby postępowali tak samo, każdy ma swoją wolę i postępuje po swojemu"..Wiadomo, że mama Bryana oraz Keith Scott jego gitarzysta również są weganami.
- Działalność charytatywna: Bryan wspiera Greenpeace i Amnesty International, często występuje (za darmo!) na imprezach, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla Trzeciego Świata.
- Kocha przyrodę i zwierzęta...najbardziej psy.
- Nie ma tauaży. Nie bierze narkotyków.
- Życie prywatne: dość skrzętnie skrywane, wiadomo, że do 91r. związany był z córką sławnego reżycera Vicky Russell. Potem związał się z Dunką Cecilie Thomsen, modelką, jedną z dziewczyn Bonda z serii "Tomorrow Never Dies"...obecnie nic nie wiadomo o jego związkach z kobietami..podobno jest sam).
- Marriage z filmem: Bryan zagrał epizod (pracownik stacji benzynowej) w filmie Clinta Eastwooda pt. Pink Cadillac"- 1989 Epizod w rosyjskim filmie "Fools of the house" traktującym o wojnie w Czeczenii, Bryan zagrał w nim samego siebie.-2002.
- Nigdy wokół jego osoby nie było żadnych skandali.
- Jest tzw. "złotą rączką", lata podróżowania i borykania się z codziennymi kłopotami uczyniły go fachowcem w wielu dziedzinach.
- Bryan jest bezkonfliktowy.
- Jest maniakiem muzycznym i nie potrafi wytrzymać tygodnia bez sceny lub studia nagraniowego. Posiada własne studio nagraniowe w Vancouver Warehouse".
- Stara się żyć jak najprościej się da, mieć jak najmniej obowiązków, spraw na głowie. "Im jestem starszy tym mniej pootrzebuję i mniej chcę od życia".
- Najlepiej pracuje mu się po lunchu. Po południu zawsze odczuwa przypływ weny twórczej jeśli chodzi o pisanie piosenek.
- Prowadzi dość higieniczny tryb życia.
- Nie jest fanem swoich teledysków, chyba najbardziej podoba mu się klip "The only thing that looks good on me is you" oraz OADLT...."Kiedy oglądam swoje stare teeldyski to chowam się za kanapę bo nie mogę na nie patrzeć".
- Ma jednego z najlepszych kucharzy na świecie...to najlepszy francuski kucharz.
- Motto życiowe Bryana: "Robisz to co kochasz" to idealne życie.
- Bryan świetnie włada językiem francuskim, zna trochę włoski.
- Dobrze gotuje.
- Pierwszą dziewczyną Bryana była Vicky Russell, córka znanego reżysera filmowego.(byli razem w latach 85-91)
- Bryan był pierwszym zachodnim artystą, który wystąpił w Wietnamie od czasów wojny wietnamskiej.
- Pierwszą piosenką, którą Brya nagrał był dyskotekowy kawałek "Let me take you dancing". Piosenka królowała we wszystkich dyskotekach i przyniosła Bryanowi rozgłos.
- Bryan ma szczególny stosunek do Wiednia. Mieszkał tam przez kilka miesięcy kiedy był dzieckiem. Ułożył nawet piosenkę o tym mieście "Heat of the night".
- Uwielbia żeglować.
- Rzadko bywa nerwowy. Przed koncertem robi sobie filiżankę herbaty, to go uspokaja.
- Jako skorpion ma własne wyobrażenie o przyjaźni, potrzebuje jednego, dwóch, maksymalnie pięciu ludzi, którym mógłby zaufać, do których niezależnie od pory dnia i nocy mógłby zadzwonić. Tego samego oni mogą oczekiwać od niego.
- Najbardziej w sobie lubi to, że jest strasznie ciekawski, nigdy nie chciałby czegoś przegapić i zawsze chce spróbować czegoś nowego.
- Nie cierpi w sobie tego, że nie potrafi odmawiać. Nie zna umiaru.
- Rzadko wpada w gniew, ale jeśli tak się zdarzy to trwa to krótko i na szczęście nie jest pamiętliwy.
- Lubi kobiety, które dobrze wyglądają. Pierwszš rzeczš, którš zauważa w kobiecie to jej wygląd a kiedy zacznie już z niš rozmawiać to lubi, żeby miała poczucie humoru. To dla niego niezwykle ważne.
- Gdyby z dnia na dzień musiał zmienić zawód studiowałby architekturę. Właściwie zawsze chciał być architektem. Kiedy budowano jego dom brał udział w jego projektowaniu. A ogród urzśdził całkowicie według własnego projektu.

Bryan o...
- O telewizji: właściwie nie ogląda, ale jego zdaniem świat pokazywany przez np. CNN ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.
- O muzyce: lubi zespół Primal Scream, wokalistkę Bjork, Van Morrisey, Elvis Presley, The Verve, słucha bluesa, soul... Nie śpiewa pod prysznicem...
- O strojach: najlepiej czuje się w t-shircie i jeansach. "Nigdy nie spotkasz mnie w butiku Armaniego, nic z tych rzeczy, lubię ładne stroje, ale najchętniej zakładam coś znoszonego.
- O Sławie: Burmistrz Los Angeles ogłosił 1 lutego Dniem Bryana Adamsa. Bryan mimo, że odniósł tak duży sukces, sprzedał imponującą ilość płyt na całym świecie, współpracował z takimi gwiazdami jak Sting, Tina Turner czy Luciano Pavarotti nadal pozostaje skromnym, nieśmiałym i normalnym człowiekiem. Twiedzi, że gdyby zbyt poważnie traktował sławę, sukces, poklask jego życie zmieniłoby się diametralnie. Stara się żyć od tych wszystkich spraw z daleka, unika przyjęć, bankietów... woli obcowanie z przyrodą.

Zespół Bryana:

Mickey Curry:
Pełne imię: Michael Timothy Curry.
Urodzony: 10 sierpień 1956r., New Haven, CT USA.
Kolor włosów: brązowe.
Oczy: niebieskie.
Stanowisko w zespole: perkusista.
Stan cywilny: żonaty.
Rodzeństwo: ma 6 braci.
Ulubiony kolor: brązowy.
Inne: Nie ma dzieci. Lubi zwierzęta i jest wegetarianinem. Do Bryana dołączył podczas nagrywania drugiego albumu "You want it, you got it". Przed pracą z Bryanem pracował w kwiaciarni. Przyznaje, że nie ma jakichś muzycznych inspiracji.

Keith Scott:
Pełne imię: Keith Douglas Scott.
Urodzony: lipiec 20 1954r., Vancouver.
Włosy: ciemny brąz.
Oczy: brązowe.
Stanowisko w zespole: prowadzący gitarzysta.
Stan cywilny: żonaty - żona Paula.
Dzieci: 1 córka - Kimberly Noa (ur. kwiecień 12, 2002).
Rodzeństwo: ma 2 siostry i 1 brata.
Ulubiona piosenka: Into the fire.
Inne: Lubi malowanie, stolarkę, hokej, stare samochody i jazdę na rowerze. Jeśli chodzi o muzykę - lubi Village People, Cliffa Richarda i Beethovena. Przed pracą z BA imał się różnych zajęć takich jak gazeciarz, druh, pielęgniarz ginekolog. Bryan spotkał go w wieku 16 lat i po raz pierwszy pojawia się na albumie "Cuts lika a knife".

David George Taylor:
Urodził się 20 lutego w Vancouver (British Columbia) w Kanadzie. Jest jedynakiem. Jest rozwiedziony i ma dwójkę dzieci. Jego głównym hobby jest astronomia i ogrodnictwo. Ulubiony artysta to Monet. Wpływ na niego ma muzyka R'n'B. Gra na basie w zespole Bryana od 1983 roku, czyli od albumu "Cuts like a knife", choć poznał Bryana, kiedy ten miał 14 lat.

Tommy Mandel:
Urodził się 2 czerwca 1949 roku w Nowym Jorku i jest najstarszym członkiem zespołu. Ma siostrę bliźniaczkę. Jest żonaty od 1984 roku, ma dwójkę dzieci. Uczył się gry na pianinie, studiował filozofię w Collegu. Pracował z wieloma ludźmi poza Bryanem m. in. z Bon Jovi, Tiną Turner, Dire Straits, The Pretenders... Jego głównym muzycznymi inspiracjami są Tom Jones, Steve Winwood, Smokey Robinson, Traffic. Jego hobby związane jest z tworzeniem kompozycji na syntezatorze, napisał wiele oper rockowych. Dołączył do Bryana w 1981 roku, w czasie nagrywania albumu "You want it, you got it"

Harry Brit:
(Gary Briet) jest rodowitym Kanadyjczykiem, urodził się w Toronto. Dołączył do zespołu Bryana na początku zamieszania, jakie wywołał singiel "Here I am" (2002); Harry gra na klawiszach. Pojawił się równocześnie z Normem Fisherem, którego sam nie znał zbyt dobrze. Na razie najwięcej można powiedzieć o jego wcześniejszych dokonaniach - pracował z muzykami takimi jak: Sass Jordan, Colin James i Corey Hart, co z kolei umożliwiło mu pracę z kolejnymi artystami - Bruce'em Moffatem, Philipem Chapmanem i Eric'iem Claptonem.

Norm Wisher:
Stanowi część zespołu Bryana od 2002 roku. Jego rodzinnym miastem jest Vancouver (Kanada). W zespole zastąpił basistę Dave'a Tylora. W swoich rodzinnych stronach był dosyć znanym muzykiem. Współpracował z artystami jak Johnny DeMarco, Dave MacLean, Leonard Cohen i Mike Weaver, supportując wykonawców Colin James, Sass Jordan, Tower of Power and Junkhouse. Duży wpływ na twórczość Norma miała praca z zespołem Loverboy, z którym miał do czynienia na początku lat 80.

Zespół Bryana:
Last good movie you saw: "Master and Commander." Loved it. A total film for the lads. Excellent perspective on what it must have been like to be on those old war ships.

Book you're reading: I just read Treasure Island by Robert Louis Stevenson. I'd never read it before and followed that with Robinson Crusoe by Daniel Defoe. You can probably see why I liked the film above.

CDs you're listening to: I'm listening to old Bowie, old Kraftwerk, the Kings of Leon, Gordon Lightfoot and trying to listen to whatever is being played on the radio.

Movie theme songs you like that weren't performed by you: "Everybody's Talkin" from "Midnight Cowboy" and I love Sergio Leone's work. I like to listen to music in film that is crafted around a great melody that has been woven throughout the film, such as "American Beauty." That was so brilliant.

Best advice you've received: Don't sign it.

Best thing about being you: I've got some really sweet friends.

Your Calvin Klein connection: I've been asked to photograph women in America for a book for Calvin Klein. The book will be released in 2004, and it will come out in October, hopefully to support breast cancer.

Your most humbling experience: Losing my grandparents. That was the worst thing that has ever happened to me.

Worst job you've ever had: I used to strip the wood forms off of poured concrete foundations. That was hard work. The dishwashing one sucked pretty bad.

What you'd like to do in Chicago: I'd like Oprah to sit for the book we're doing. Please ask her for me!

Your favorite sports teams: Hockey: Bruins. Football [soccer]: Chelsea. Rugby: England. Or Canada ... fingers crossed for the next World Cup. Baseball: Dodgers.

How you stay in such great shape: I'm a vegetarian. It's pretty easy to stay in shape if you do simple exercise but, most importantly, get off animal products. Eating animals is simply not good for you.

Tell me about your most memorable performance: There are many. Playing a concert in Vietnam was very memorable. We were the first western artists to play there.

Your favorite souvenir: I don't collect things -- I'm a minimalist! But I did get this great guitar back in the '80s in St. Louis, which ended up on every album I've recorded since.

Tell us your new year's resolutions: Without a doubt, my resolution will be to do more than I did this year. I've started a magazine in Europe called Zoo and I'm doing loads of touring, photography, music and traveling to exotic locations like ... Biloxi, Miss.

On music still being fun for you: I'm loving it more than ever. I don't have any pressure to deliver things. I tour, I see the world and fill my life up with great things to do -- and there's no sign of hair loss.