Strona główna
Newsy
Biografia
Dyskografia
Teledyski
Książki
Artykuły, wywiady
Galeria
Teksty piosenek
Znaczenia piosenek
Koncerty
Zdjęcia autorstwa BA
FAQ
Księga gości


AUTORZY:
Margo
tłumaczenia - współpraca:
Nancy
webmaster:
Victoria

© 2002
Newsy

21.06.2004

25-lecie FLARE

Z okazji 25-lecia kanadyjskiego magazynu FLARE, na łamach jego specjalnego dodatku opublikowane zostaną nie widziane dotšd zdjęcie autorstwa Bryana Adamsa. 30 czarno-białych fotografii przedstawiało będzie kanadyjskie piękne kobiety, w tym Gubernatora Generalnego Adrienne Clarkson, wokalistkę Avril Lavigne, aktorkę Nia Vardalos, dziennikarkę Leah McLaren, pisarkę Ann-Marie MacDonald i modelkę Darię Werbowy. Pismo ukaże się 15. września 2004r i będzie kosztować 3.95$.
* * *


20.06.2004

Bryan niegrzeczny...?

BA nie mógł mniej się przejąć próbą organizatorów, aby dwie wielkie gwiazdy zagrały razem. Adams nie życzył sobie spotkać światowego Idola z Bergen w Norwegii. Podczas koncertu w rodzinnym mieście World Idol Kurt Nilsen został zmuszony do zakończenia swojego show 4 piosenki wcześniej niż to było planowane, kiedy wielka gwiazda lat 80. weszła na scenę. Według norweskiego magazynu "Her og Nĺ", personel kanadyjskiej gwiazdy powiedział, że spotkanie pomiędzy tymi dwoma jest wykluczone. Kurt i jego menadżer Jan Fredrik Karlsen zostali eskortowani. "Spotkanie byłoby świetnym wybiegiem, dlatego poprosiliśmy personel Bryana, aby je zaaranżować, jednak odpowiedź brzmiała: NIE" - powiedział agent prasowy koncertu Haakon B. Schröder. określił zachowanie Bryana jako aroganckie.
* * *


19.06.2004

Wypowiedź Gretchen Peters

"Napisaliśmy tę piosenkę razem z Bryanem Adamsem i jest to pierwsza piosenka napisana razem, którą nagrałam. Napisaliśmy ją w Vancouver (Kanada), kiedy pisaliśmy piosenki na album BA "On A Day Like Today", ale Bryan upierał się przy tym, że będzie ona świetna do śpiewania dla mnie. Miałam co do tego wątpliwości dopóki weszłam do studia, aby ją nagrać, wtedy podziękowałam mu, że mnie do tego namówił. Kocham ten trochę hippisowski rytm i fakt, że tekst jest tak odważnie idealistyczny."
* * *


18.06.2004

W idealnym świecie

Na nowym albumie znajdzie się m. in. piosenka "In A Perfect World". Jeśli chcecie posłuchać jej zanim się ukaże, możecie wejść na stronę Gretchen Peters http://www.gretchenpeters.com/, gdzie znajduje się jej wersja tej piosenki, a Bryan śpiewa razem z nią na głosy. Musicie kliknąć na dyskografię i na album "Gretchen Peters". Tam jest lista piosenek, wśród nich "IAPW" - po kliknięciu będziecie mogli posłuchać jej.

A oto tekst tej piosenki:

"In a Perfect World"
Baby I've been thinking about me and you
Baby I've been dreaming like we used to do
Things ain't what they used to be
I can't change them anyway
But the world would be a better place
If I had my way

Superman would win the fight
Everyone would do what's right
And I would always be your girl
In a perfect world

Maybe we were crazy
Breaking all the rules
Maybe we were dreamers
Maybe we were fools
Maybe it was madness
To believe that we could win
But boy I would give anything
Just to feel that way again

Chorus

Maybe this is all there is
Maybe we just pack it in
Spread our wings and fly
But baby that don't make it right
That don't get me through the night
I still believe in a perfect world

Chorus
* * *


17.06.2004

O nowej płycie raz jeszcze

Nowy album będzie się nazywał "Room Service", znajdzie się na nim 12 piosenek, a ukaże się we wrześniu najprawdopodbniej wraz z albumem akustycznym zawierającym 17 utworów.
* * *


15.06.2004

BA w Norwegii

Niewielka trasa w Norwegii okazała się wielkim sukcesem, około 60 000 ludzi zjawiło się na koncertach. Bryan dostał dużš zapłatę za trzy występy, według norweskiej gazety Aftenbladet otrzymał prawie milion dolarów.
* * *


02.06.2004

Niespodzianka dla fanów w brytyjskim klubie

27 maja Bryan zagrał show-niespodziankę w Maidstone Country and Roots Music Club w Maidstone (hrabstwo Kent, UK) wraz ze swoją dobrą przyjaciółką, twórczynią tekstów Gretchen Peters.
* * *


24.03.2004

Bryan o nowej płycie

Bryan był na chacie i powiedział, że album nie wyjdzie w maju, wygląda na to, że będzie to najprawdopodobniej sierpień, a singiel może zostanie wydany w czerwcu. Mixy na główny album zostaną ukończone w tym tygodniu przez Boba Clearmountaina, a album akustyczny niedługo potem. Będzie na nim aż 20 piosenek. Bryan powiedział także, że będzie jakaś niespodzianka, ale zachowa ją na później.
* * *


14.03.2004

Płyta Lulu

Bryan napisał piosenki na nową płytę brytyjskiej divy Lulu, której jest również producentem. Ukaże się ona 29 marca 2004. Utwory zostały napisane w ten sposób, że znakomicie podkreślają nadzwyczajny głos Lulu.
Trasa koncertowa została uzupełniona o brakujące koncerty.
* * *


23.02.2004

Parę newsów...

BA na płycie niemieckiego artysty Udo Lindenberga czyta jego piosenkę. Pod tym linkiem możecie ściągnąć to "wykonanie". http://www.Lheena.de

Zapowiedzi: na najnowszej płycie Bryana Adamsa znajdować się będę m. in. utwory "Drive" napisany dla Shannon Noll oraz "The way you make me feel" w wersji akustycznej, napisany kiedyś przez BA dla Ronana Keatinga.

Bryana w ostatnią środę w Londynie widziano razem z Lindą Evangelistą na imprezie z okazji wypuszczenia na rynek nowej serii kosmetyków (MAC cosmetic's Viva Glam V makeup). Było to w Garden w Hotelu Hempel, gdzie przebywali także Chloe Sevigny, Missy Elliot, John Tyler i Venus Williams, na których para nie zwracała uwagi, rozmawiali tylko ze sobą. Trzymali się razem w rogu sali i nie wychodzili nigdzie przez resztę wieczoru.

Oto tekst piosenki napisanej przez Bryana dla Shanon Noll:

"Drive"

I've got a car
I've got a big black shiny car
Maybe tonight we could go for a ride
Out on the road
Out on the wide wide open road
Baby lets see what we can find
Alright

[Chorus]
Lets drive
Anywhere you wanna go i will take you there babe take you there baby
Yeah lets drive
Anywhere your dreams go i will take you there take you there baby
Lets drive

I got a ride
I've got a smooth slick shiny ride
Let's open her up and lets get away
Back out by the shore
Top down, seats back
Lights shinniny low
Tonight's the night we go all the way
All the way

[Chorus]

Everything that you wanna find
Is waiting for you here inside
Lets drive

I've got a car
I've got a big black shiny car
Maybe tonight we can go for a ride

[Chorus]
* * *


29.01.2004

Bryan popularny w Ammanie.

BA zagra 12 lutego 2004 jeden koncert w uniwersyteckiej hali w Ammanie (Dubai). Badania wykazały, że na początku 2003 roku 3000 lokalnych mieszkańców wieku od 14 do 50 lat wskazało Bryana jako swojego drugiego ulubionego artystę, zaraz po Enrique Iglesiasie. Bryan spędzi tam noc przed powrotem do UK i rozpoczęciem swojego europejskiego tournee.
* * *


28.01.2004

Terry Fox Run

Bryan weźmie udział w dorocznym 5-kilometrowym biegu, organizowanym przez Canadian High Commission ku pamięci lekkoatletyka Terry'ego Fox'a, który zmarł na rzadką odmianę raka kolana. Bieg odbędzie się 8 lutego 2004, a zebrany dochów przy okazji tej imprezy przeznaczony zostanie na badania nad rakiem.
* * *


Poprzednie newsy