Strona główna
Newsy
Biografia
Dyskografia
Teledyski
Książki
Artykuły, wywiady
Galeria
Teksty piosenek
Znaczenia piosenek
Koncerty
Zdjęcia autorstwa BA
FAQ
Księga gości


AUTORZY:
Margo
tłumaczenia - współpraca:
Nancy
webmaster:
Victoria

© 2002
Newsy


Następne newsy

22.01.2004

BA w Sri Lance

Bryan zagra 10 lutego 2004 w czasie swojej trasy koncertowej ok. 2-godzinne show w stolicy Sri Lanki - Colombo. Będzie to koncert w ramach akcji pokojowej.
* * *


21.01.2004

Australijski "Idol" nagrywa piosenke BA

Zdobywca drugiego miejsca w australijskiej edycji programu Idol (BA występował kilka razy w programie) Shannon Noll, który zmasakrował piosenkę Bryana "Please forgive me", robi następny krok. Nagra jako swój pierwszy singiel z debiutanckiej płyty, cover utworu Bryana, dokładniej "Drive".
* * *


06.01.2004

I ponownie rozszerzona trasa

Pojawiły się dwie nowe daty w tego rocznej trasie Bryana...
* * *


25.12.2003

Kilka słów od Bryana...

W związku ze świętami Bryan chciał nam powiedzieć parę słów:

"Witajcie wszyscy!
Chcę wam życzyć bardzo wesołych Świąt 2003! To był zadziwiający rok.
Moim noworocznym postanowieniem jest dokończenie i wydanie nowej płyty. Jeszcze nie wszystko jest uzgodnione z moją firmą nagraniową, a nawet kiedy już będzie, nie zostanie ona wydana w Stanach natychmiast, będziemy musieli znaleźć kogoś, kto ją wyda.
Jeśli chodzi o muzykę, obecnie nagrywam 12 piosenek na gitarze akustycznej na następną płytę - w sposób, w jaki zostały napisane, a więc będą 2 płyty, jeśli wszystko dobrze pójdzie.
Miejcie dobry czas w te Święta i pamiętajcie o ludziach, którzy mają mniej szczęścia niż wy sami.
Do zobaczenia w 2004 roku. Nie mogę się doczekać!
Uściski
BA* * *


24.12.2003

Rozszerzona trasa

Tym razem o dwa koncerty we Włoszech, a szczegóły tutaj.
* * *


20.12.2003

I jeszcze jedna data...

... a dokładniej potwierdzony koncert 9 kwietnia 2004 w Luksemburgu.
* * *


19.12.2003

Nowe DVD / Kolejna data i miejsce wiosennej trasy

Bryan we własnej osobie oświadczył, że nowiutkie DVD będzie wydane gdzieś na wiosnę. Jest ono zatytułowane "Waking Up the World" i prawdopodobnie będzie zawierało najlepsze fragmenty z trasy "Waking Up The World Tour" w Kanadzie, na początku 1992 roku.

Potwierdzony koncert 5 kwietnia 2004 w Niemczech.
* * *


12.12.2003

Hillary pozowala dla BA

Hillary Clinton jest kolejną kobietą, która pozowała Bryanowi do zdjęć do jego albumu, z sprzedaży którego zysk zostanie przeznaczony na walkę z rakiem piersi.
* * *


29.11.2003

Nowy tekst "We're Gonna Win"

Bryan zmienił tekst piosenki "We're Gonna Win" na potrzeby promocji Wednesday Night Hockey.
* * *


28.11.2003

BA reklamuje okulary / Nagroda za "Heaven"

Pierwsza kolekcja okularów słonecznych Richmonda zadebiutowała w Paryżu. W ramach promocji kolekcji Bryan Adams sfotografował siebie i Elisabettę Canalis (prezenterkę włoskiej telewizji) w okularach.

DJ Sammy otrzymał nagrodę Socan Award z swój hit "Heaven", czyli cover piosenki Bryana.
* * *


19.11.2003

Michael Kamen

Parę słów od Bryana:
"Witajcie badfani"
Chciałem Wam tylko powiedzieć, że jeden z moich najdroższych przyjaciół i współautor Michael Kamen zmarł wczoraj. Był odpowiedzialny po części za napisanie niektórych z moich największych hitów, ale przede wszystkim był miłym i utalentowanym człowiekiem. Zawsze będzie mi go brakowało.
Wiem, że jego muzyka poruszała Was tak samo jak mnie, dlatego chciałem, żebyście o tym wiedzieli. Uważajcie na siebie
Bryan"
* * *


18.11.2003

Współpraca z Do

Potwierdzone zostały plotki, że Bryan zamierza zrobić duet z duńską wokalistką Do. Nagranie piosenki, którą Bryan napisał (tytuł nie jest jeszcze znany) odbędzie się w grudniu w studiu w Londynie - tak powiedziała Do na duńskim kanale muzycznym TMF. Kiedy ostatnio spotkała Bryana, zapytał czy mógłby napisać piosenkę dla niej, Do oczywiście się zgodziła. Piosenka prawdopodobnie znajdzie się na nowym albumie Bryana, spodziewanym na wiosnę 2004r.
* * *


18.11.2003

BA w Vogue

Bryan jest w obecnym numerze brytyjskiego Vogue'a. Pojawia się na zdjęciu i historii o modelce Sophie Dahl. Artykuł zajmuje dwie duże strony.
* * *


03.11.2003

Zdjęcie wykonany przez BA na aukcji

Gwiazdy takie jak Hugh Grant, Justin Timberlake i Dannii Minogue przeznaczyły zdjęcia zrobione przez siebie na aukcję charatatywną, która ma na celu pomóc nosicielom wirusa HIV i chorym na AIDS. Bryan również podarował zdjęcie - przedstawia ono modelkę Lindę Evangelistę. Aukcja będzie miała miejsce 5 listopada.
* * *


02.11.2003

Bryan podczas Grey Cup 2003 :)

Bryan wraz z kanadyjskim muzykiem Samem Robertem wystąpi w przerwie w meczu podczas 91-ych mistrzostw piłki nożnej Grey Cup 2003, które odbędą się 16 listopada w Taylor Field w miejscowości Regina (Kanada).
* * *


01.11.2003

Książka z okazji 75-lecia Speedo

Firma Speedo, produkująca stroje kąpielowe, wydała właśnie książeczkę z fotografiami ludzi, którzy brali udział w ich ostatniej kampanii, sfotografowanych przez Bryana. Naomi Campbell, hiszpański tancerz Joachim Cortes i Jerry Hall użyczyli swoich imion na cele kampanii. Nakład tego wydania jest ograniczony.
* * *


31.10.2003

Ustalona data

Znana już jest data wydania książki, mającej być wynikiem projektu BA & CK - będzie to Dzień Matki, czyli 26 maja.
* * *


17.10.2003

Zdjęcie wykonane przez BA na znaczkach

Kanadyjska poczta wybrała jedną z nieoficjalnych fotografii królowej Elżbiety, zrobioną przez Bryana, która będzie widniała na przyszłorocznej serii znaczków po zmianie taryfy. Do masowego obiegu znaczki wejdą już 19 grudnia. A oto zdjęcie, które zostało wytypowane:


* * *


15.10.2003

"Zoo of Magazines"

Bryan Adams z Sandor'em Lubbe ("Dutch magazine") wypuszcza nowe międzynarodowe pismo o modzie pt. "Zoo of Magazines". 24 październik będzie dniem publikacji pierwszego egzemplarza, wtedy Adams zjawi sie w "Cina Club", aby tam go zaprezentować. Dla pierwszego numeru Adams sfotografował Heike Makatsch'a i Herberta Groenemeyera. Również inni fotografowie zrobili zdjęcia na potrzeby czasopisma: Alexei Siano sfotografował Naomi Campbell, Courtney Love pozowała dla Davida LaChapelle'a, a Terry Richardson pokazuje, jak widzi Ninę Hoss. Ostatnio na gali "Innocence in Danger" w Berlinie Bryan nie tylko pojawił się jako piosenkarz, ale także biegał z aparatem cyfrowym i robił zdjęcia dla swojego czasopisma.
* * *


14.10.2003

Koncerty na cele dobroczynne

Planowane koncerty w listopadzie, które Bryan zagra z Colinem James'em będą miały na celu zgromadzenie funduszy na pomoc ofiarom pożarów, które dokonały ogromnych zniszczeń w British Columbia w Kanadzie. Z każdego biletu na ten cel przeznaczone zostanie 10$. Colin i Bryan będą próbowali zebrać 200,000$.
* * *


03.10.2003

Mini trasa w Kanadzie i występ w Londynie

Mała trasa koncertowa w B.C. i Albercie została potwierdzona. Dzisiaj podane zosyały daty występów. Powrót Bryana do studia, aby nagrać kolejne dwie piosenki, zbiegnie się z datami koncertów. Włączone w trasę będzie jest m. in. jego dawne rodzinne miasto Vancouver. Poza tym Bryan wystąpi w Princes Trusts, Fashion Rocks Show, który odbędzie się w Royal Albert Hall w Londynie 15 października.
* * *


01.10.2003

Nowy projekt / BA w studiu

BA przyjął propozycję projektu książkowego z Calvinem Kleinem w Nowym Jorku. Książka będzie podobna do dwóch poprzednich ze zdjęciami, ta będzie skupiała uwagę wyłącznie na amerykańskich kobietach. Pracę nad nim Bryan zacznie w tym tygodniu w Nowym Jorku i planuje powrót dwa albo trzy razy przed końcem roku. Żadna data wydania książki nie została jeszcze ustalona. Bryan planuje powrót do studia, aby nagrać jeszcze 2 piosenki na wychodzącą na wiosnę nową płytę. Universal Records ostatnio zapomniało podpisać kontrakt Bryana, co jest jednym z największych powodów opóźnienia wydania nowego albumu.
* * *


19.09.2003

Nowy album Bryana

Długo oczekiwany album Bryana z nowymi piosenkami nie ukaże się w tym roku. Istnieje możliwość wydania singla, ale nawet to nie jest pewne. BA pisze jeszcze jedną piosenkę na płytę, co oznacza, że na albumie będzie 12 nowych piosenek. Nie została podana konktretna data nagrywania tej piosenki, ale to już niedługo!
* * *


22.08.2003

Co nowego...

[Przepraszamy za tak duże opóźnienia w newsach, ale webmasterka była na wakacjach i nie mogła dokonać aktualizacji.]

- Bryan odebrał nagrodę Lifetime Achievement Award w Monachium w Niemczech 15. sierpnia na festiwalu World Nature Festival. Otrzymał tę nagrodę w uznaniu za działania mające na celu ochronę wielorybów. Żaden występ nie był przewidziany.

- Bryan był obecny podczas wręczenia nagród Italian Fashion Awards w Teatrze Greckim w Taorminie (Sycylia) 4 lipca. Prezentował kategorię na najlepszego projektanta zagranicznego, a nagrodę wręczył Johnowi Richmondowi i swoje kwestie powiedział po włosku - zabrzmiało to perfekcyjnie! Wszystko trwało dość krótko, ale całkiem miło wyglądało: Bryan został zapowiedziany przy dźwiękach z "Back To You", uścisnął rękę z Richmondem... i posłał całusa Naomi Campbell :) Wyglądał bardzo stylowo.

- Bryan napisał piosenkę na nowy album Chicane, sam stworzył melodię, a tekst napisał razem z Gretchen Peters. Piosenka ta ukaże się także w innej wersji na albumie BA, który wyjdzie najprawdopodobniej w październiku.

- Piosenka Bryana "(Everything I do) I do if for you" uplasowała się na 4. miejscu w notowaniu najcześcinej granych pierwszych piosenek podczas przyjęcia weselnego w Wielkiej Brytanii.

- Festiwal Watershed Four, na którym miał wystąpić Bryan, został odłożony z 29, 30, 31 sierpnia na 11, 12, 13 czerwca przyszłego roku. Richard Sharpe, rodowity mieszkaniec Walkerton, którzy 4 lata temu zapoczątkował ten doroczny festiwal, jako przyczynę podał serię katastrof, na skutek któych zabrakło sponsorów do organizacji imprezy. Jednak oświadczył, że dołożone zostaną wszelkie starania, aby w czerwcu 2004 roku festiwal odbył się w niezmienionej formie i z taką samą listą artystów - większość w dalszym ciągu wyraża chęć do wzięcia udziału w imprezie. Bilety już zakupione na festiwal będą kredytowane w przyszłym roku.
* * *


13.07.2003

Album Chicane

Znana jest juz data wydania trzeciego studyjnego albumu Chicane "Easy To Assemble", na którym po raz kolejny udziela się Bryan - będzie to 15 wrzesień.
* * *


12.07.2003

Najseksowniejszy wegetarianin :)

Bryan zwyciężył w plebiscycie na najseksowniejszego wegetarianina. Cieszymy sie i gratulujemy :)
* * *


06.07.2003

Piosenka BA wykorzystana do prezentacji

Piosenka "Here I am" została wykorzystana jako podkład do prezentacji miasta Vancouver jako kandydata do zimowej olimpiady w 2010 roku - Vancouver wygrało. Pojawiły się głosy, że na zwycięstwo wpływ miała właśnie piosenka Bryana, na którą entuzjastycznie zareagowali Czesi.
* * *


29.06.2003

BA w magazynie FLARE

Zdjęcia supermodelki Lindy Evangelisty znajdują się na okładce magazynu FLARE, wykonane przez Bryana Adamsa. Artykuł jest przede wszystkim o dołączenu do Chodnika Sławy 25 lipca 2003. Zdjęcia zostały zrobione w londyńskim studiu Bryana. Powiedział, że Linda wyglšda na nich pięknie jak nigdy dotąd. Następnie artykuł mówi o pomocy organizacji do walki z rakiem piersi, w której udzielają się Bryan i Linda. Pomogła ona 14000 kobietom od czasu jej założenia.
* * *


28.06.2003

Nowy album / Głosujcie na Bryana...

Bryan powiedział, że nowy album wydany zostanie w październiku, a pierwszy singiel (będzie nim ballada) ukaże się w sierpniu.


Bryan jest nominowany w kategorii na najseksowniejszego wegetarianina. Głosy możecie oddawać pod adresem:
http://peta.org/feat/sexyveg2003/index.html
* * *


27.06.2003

Bryan jako fotograf

Bryan opowiada o swoim drugim zawodzie - fotografie. Zaczynał od robienia zdjęć do okładek swoich albumów, następnie wydany został album "Made in Canada", z którego dochód przeznaczony został na walkę z rakiem piersi u kobiet, co przekształciło się w jego drugą karierę. Obecnie regularnie robi zdjęcia dla niemieckich pism, rosyjskiego Vogue, Marie Claire czy kanadyjskiego Flare. Pozowały dla niego Liz Hurley, Kate Moss, Linda Evangelista Joan Collins.
Ostatnim jego projektem była współpraca ze Speedo. Bryan fotografował modelki podczas świętowania 75-lecia firmy, które pozowały w strojach kąpielowych w kwietniu w Londynie. Były to m. in. Naomi Campbell, Jerry Hall, Jodie Kidd oraz inne piękności.
* * *


17.06.2003

Live at The Budokan na CD

Materiał filmowy "Live at Budokan" zarejestrowany został 15 i 16 czerwca 2000 roku. Na CD będącym dodatkiem do płyty, znajdować będzie się 15 wybranych utworów. Poniżej ich lista:
1. How Do You Feel Tonight
2. Can't Stop This Thing We Started
3. Summer Of '69
4. Fits Ya Good
5. (Everything I Do) I Do It For YouLIve
6. Cuts Like A Knife
7. When You're Gone
8. Have You Ever Really Loved A Woman?
9. Getaway
10. Blues Jam
11. Cloud Number Nine
12. Still Beautiful To Me
13. Run To You
14. Please Forgive Me
15. The Best Of Me
* * *


14.06.2003

Kilka newsów o BA

- Bryan ponownie zaśpiewał gościnnie na nowej płycie Chicane, z której materiał grupa zaprezentowała podczas koncertu 12 czerwca w Londynie.

- Tego samego dnia BA zagrał koncert w Skive w Danii. Teraz przez miesiąc bedzie gościł w Lisbonie, Porto i Guimaraes. Lato Bryan spędzi w studiu, pracujśc nad nowym albumem.

- Bryan Adams zagra także 30 sierpnia 2003 w Toronto, w Molson Amphitheatre. Gościem specjalnym będzie Chantal Kreviazuk.

- Światowa premiera DVD "Live At Budokan" wyznaczona jest na 17 czerwca. A oto jak wyglądać będzie okładka tego wydania:


- Bryan Adams jest jednym ze specjalnych gości, którzy pojawią się na dwupłytowym albumie The Who.

- Na dwupłytowym limitowanym wydaniu "Robin Hood: Książę złodziei" pojawi się koncertowy materiał filmowy z wykonaniem przez Bryana "(Everything I do) I do it for you".* * *


16.05.2003

Bonusy na DVD

Utwory, które umieszczone będą na DVD "Live At The Budokan" jako bonusy:
22 - Fits Ya Good [bonus]
23 - Don't Wanna Live Forever [bonus]
24 - Before The Night Is Over [bonus]
25 - You're Still Beautiful To Me [bonus]* * *


11.05.2003

Nowe DVD

Na czerwiec przewidziana jest data wydania nowego DVD Bryana "Live At The Budokan", zawierała będzie materiał z koncertów oraz bonus. A oto lista utworów:
- How Do You Feel Tonight (!!!)
- Back To You
- 18 Til I Die
- Can't Stop This Thing We Started
- Summer of '69
- It's Only Love
- Everything I Do
- Getaway (!!!)
- Cuts Like A Knife
- When You're Gone (with Yuko-san)
- Have You Ever Really Loved A Woman
- Into The Fire
- Remember (!!!)
- I'm Ready
- Heaven
- Blues Jam (!!!)
- The Only Thing That Looks Good On Me Is You
- Cloud #9
- Somebody
- Run To You
- Please Forgive Me
- The Best of Me* * *


10.05.2003

Żegnaj Plum!

Bryan zerwał ze swoją dziewczyną, projektantką mody - Plum Sykes. Zabrała swoją kolekcję ubrań z luksusowego apartamentu Bryana w Chelsea, zostawiając go, żeby brzdąkał sobie na gitarze...* * *


05.05.2003

Koncerty...

Kilka tygodni temu Bryan zagrał w Barbadosie podczas prywatnego przyjęcia właściciela drużyny hokejowej The Senators z Ottawy, natomiast 29 sierpnia da koncert w Oakland University DTE Music Theatre w Detroit (Michigan), na 2 dni przed festiwalem Walkerton.* * *


01.05.2003

Postrzelony???

Bryan ujawnił ostatnio, że został postrzelony jadąc przez Londyn. Powiedział, że poczuł uderzenie przez skórę, a potem znalazł dziurę w swojej kurtce. "To było trochę dziwne. Miałem przyjaciela na motorze ze mną, jechaliśmy przez Londyn i poczułem uderzenie na plecach. Później dowiedziałem się, że zostałem postrzelony z wiatrówki, to było najdziwniejsze. Miałem dziurę z tyłu kurtki. Mam nadzieję, że nie przytrafi się to nikomu innemu...". Powiedział, że to było mało prawdopodobne, żeby był celow ofiarą ze względu na jego tożsamość, ponieważ mieli kaski na głowach".* * *


20.04.2003

Prace nad nowym materiałem

Kilka dni temu Bryan bezskutecznie próbował dostać się na chat, czekało na niego około 40-stu fanów i być może to było powodem problemów technicznych. Jednak 18-go kwietnia wreszcie udało mu się zamienić kilka słów z fanami. Najważniejsza informacja wynikająca z tej rozmowy, to termin wydania nowego albumu. Bryan jest pełen nadziei, że uda mu się skończyć nagrywać płytę około sierpnia lub września. Wszyscy trzymamy kciuki i czekamy niecierpliwie. Obecnie przerwał nagrywanie w Vancouver z powodu śmierci taty Mickey'a. Planuje nadal pracować w trasie i wznowić nagrywanie w przyszłym miesiącu. Bryan powiedział, że w tym roku wyda dwa DVD z koncertów, prawdopodobnie zarejestrowane w Belgii i Japonii.* * *


03.04.2003

Nowe daty

Zostały potwierdzone kolejne daty koncertów Bryana w czerwcu w Portugalii, odbędą się one w miastach: Lisbon, Porto i Guimaraes, dokładne informacje w dziale trasa.* * *


02.04.2003

Koncert w Karachi

Potwierdzony został konecrt Bryana 24 maja w Karachi (Pakistan). Jedynimi rzeczami, o które jeszcze martwi się Bryan to pogoda i ochrona. Pogoda tam bywa bardzo wilgotna. "Z punktu widzenia ochrony mogę zapewnić, że wynajętych zostanie 100 prywatnych ochroniarzy" - powiedział Noman Naeem z Astirnox Design Studios. Nie znane jest jeszcze dokładne miejsce występu. Być może będzie to DHA Golf Club lub Karachi Gymkhana. Oprócz Bryana wystąpią trzej raperzy Archa General, Mynx i Juki Ranx.* * *


28.03.2003

Bryan udziela się na płycie "Peace Songs"

Bryan Adams, Avril Lavigne, Celine Dion, Gord Downie, Bruce Cockburn, k-os, Our Lady Peace, Jarvis Church, Chantal Kreviazuk i David Usher znajdują się pośród artystów, którzy pojawią się na "Peace Songs", podwójnym albumie, który powstaje w pośpiechu i w kwietniu trafi do sklepów, a suma zgromadzona ze sprzedaży tych płyt przeznaczona zostanie na organizację War Child Canada. Płyta będzie składała się z klasycznych pokojowych piosenek. "Zadaniem tego albumu będzie zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci w Iraku. Wspomożemy dziecięcy szpital w Karabali, co robiliśmy cały czas przez ostatnich kilka lat" - mówi Dr. Samantha Nutt, dyrektor wykonawczy War Child Canada w Toronto. - "Tak szybko jak to tylko bezpieczne i będziemy mieli taką możliwość, zamierzamy zapoczątkować psychologiczno-socjalny program pomocy, który będzie odpowiedzią na bolesne przeżycia, które dotknęły mieszkańców Jraku, nie tylko ostatnio, ale przez ubiegłe lata. Program pozwoli im na odbudowę dorobku ich życia.".* * *


14.03.2003

Kobieta budzi się z 7-letniej śpiączki na koncercie Bryana

Niemka obudziła się z 7-letniej śpiączki, kiedy matka zabrała ją w wózku inwalidzkim, żeby mogła zobaczyć Bryana na koncercie. Christiane Kittel, mająca obecnie 24 lata, była ulubienicą szkoły w Regensburgu, kiedy zapadła w śpiączkę. Lekarze stwierdzili zator płuc i pomimo skomplikowanej operacji, która urtowała jej życie, nigdy w pełni nie wróciła do zdrowia, spędzając ostatnie 7 lat w śpiączce. Jej matka, Adelheid Kittel, powiedziała: "Bryan zawsze był jej największym idolem i kochała jego muzykę, zanim zapadła w śpiączkę. Kiedy usłyszałam o koncercie w Regensburgu, wiedziałam od razu, że muszę ją tam zabrać. Zdecydowałam, że Christiane musi go usłyszeć. Siedziała w specjalnym wózku inwalidzkim i nagle zaczęła wykazywać jakieś reakcje, o których przez te 7 lat nawet nie marzyliśmy. Otworzyła oczy i obserwowała co się dzieję, zaczęła się ruszać w wózku i była kompletnie zafascynowana muzyką i piosenkarzem. Nigdy tego nie zapomnę, mogłabym wtedy wyściskać cały świat. Kiedy wróciliśmy do kliniki, była wciąż ożywiona i trzy razy zawołała moje imię, powiedziała do mnie "mamo".
Jej lekarz Gerhard Weber potwierdził, że jej stan zdrowia nie pogorszył się od czasu wyzdroweinia. Powiedział też, że Christiane jest idealnym przykładem na to, że pomimo najbariej krytycznych okoliczności zawsze istnieje nadzieja.* * *


13.03.2003

Chat z Bryanem

Rankiem 12 marca można było porozmawiać z Bryanem na czacie. Na pytanie o album odpowiedział, że ukaże się on wkrótce. Na razie nagrywa w pokojach hotelowych w przerwach między koncertami, a w kwietniu będzie nagrywał piosenki w Vancouver.* * *


Poprzednie newsy